Rowerem po górach

Wyprawy górskie bardzo często kojarzą się nam z wieloma kilometrami bardzo trudnych tras, które wykańczają nas fizycznie, w zamian oferując jednak niesamowite doznania, przepiękne widoki i wspaniałą atmosferę gór. To jednak nie wszystko co możemy robić w górach. Chodzenie po nich, zwiedzanie, podziwianie pięknych widoków wielu ludziom po prostu nie wystarcza. Bardzo wiele osób zdobywa góry w nieco inny sposób, aniżeli jedynie na nogach. Jazda rowerem po górach to niesamowite przeżycia i pełnia możliwego szaleństwa.
Oczywiście jest to sport w pewnych okolicznościach dość niebezpieczny, ale w przypadku kiedy jesteśmy po prostu rozsądnym amatorem raczej nic nam nie grozi. Górskie szaleństwa na rowerze to niesamowite przeżycie, które zostanie przez nas na pewno zapamiętane na długie lata. Oczywiście do podróżowania w ten sposób po górach potrzebujemy odpowiedniego roweru. Nie wystarczy to jedynie zwyczajny rower miejski, czy niskiej jakości rower górski. Powinniśmy w przypadku podróżowania po wysokich górach zainwestować w sprzęt znacznie wyższej jakości, który przede wszystkim zagwarantuje nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa w górach. W przypadku kiedy decydujemy się na uprawianie tego rodzaju aktywności fizycznej, Nie powinniśmy żałować pieniędzy na kluczowe elementy roweru, takie jak napęd, przerzutki, amortyzator. Poza osprzętem rowerowym Wybierając się na takie karkołomne wycieczki, niezależnie od rozmiaru gór powinniśmy mieć ze sobą zawsze apteczkę pierwszej pomocy oraz zestaw narzędzi rowerowych do ewentualnej jego naprawy. W przypadku tego rodzaju wypraw górskich najlepszy nawet sprzęt nie zastąpi nam zdrowego rozsądku oraz odpowiedniego przygotowania fizycznego. Są to bardzo często wielokilometrowe wyprawy, w trakcie których będziemy pokonywać wiele niebezpiecznych miejsc. Odpowiednia kondycja, wcześniejsze przygotowanie się fizyczne do tego rodzaju wyprawy, a także umiejętne przygotowanie prowiantu na taką trasę z pewnością będą naszym atutem. Oczywiście Nie powinniśmy demonizować tego rodzaju sportu, ponieważ również w jego wypadku znajdziemy odpowiednie dla siebie, często bardzo amatorskie rozwiązania. Nie musimy oczywiście decydować się na wysokogórski i niebezpieczny styl jazdy.
W góry możemy wybrać się również z całą swoją rodziną, wcześniej przygotowując odpowiednio płaskie trasy, które nie zaskoczą nas i naszych bliskich stopniem trudności. To właśnie dopasowanie stopnia trudności do swoich umiejętności oraz posiadanego sprzętu, sprawi że wyprawa będzie nie tylko bezpieczna dla nas, ale również absolutnie bezpieczna. Górą należy się odpowiedni szacunek zarówno kiedy podróżujemy po nich pieszo, jak również kiedy planujemy zdobywać się na dwóch kółkach.

Leave a Reply